ویژگی یک لباس نامزدی خوب چیست؟

پس از مراسم عروسی با تمامی تشریفات و نکات برای برگزاری یک مراسم عروسی خوب؛ مراسم نامزدی نیز دارای اهمیت است، به ویژه لباس نامزدی که باید شیک و متفاوت باشد. تنها گران بودن لباس دلیل بر زیبا بودن و شیک بودن نیست بلکه جنس پارچه؛رنگ،طرح و مدل آن نیز باید مناسب و زیبا باشد.لباس نامزدی نوعی لباس شب ولی با ویژگی های منحصر به خود است که می تواند پرزرق و برق و یا بلند و دونباله دار باشد و یا کوتاه و کمی ساده تر باشد. لباس نامزدی حتی می تواند ساده و به مدلی انتخاب شود که بشود مجددا از آن برای مجالس دیگر استفاده کرد.  انتخاب خدمات مجالس خوب برای برگزاری جشن نامزدی نیز حائز اهمیت است و مجلس نامزدی شما نیز می تواند در باغ عروسی و یا تالار به انتخاب شما برگزار گردد. در ادامه ویژگی یک لباس نامزدی خوب را با هم بررسی می کنیم.

مدل لباس نامزدی

برای انتخاب لباس نامزدی باید این مورد را در نظر داشته باشید که آیا بعد از مراسم نامزدی خود جشن عقد برگزار می شود و یا بعد مراسم نامزدی تنها عقد محضری انجام می گردد. مورد مهم دیگر فاصله بین مراسم ازدواج و جشن نامزدی است. اگر زمان برگزاری جشن نامزدی با مراسم عروسی فاصله زیادی دارد، برای انتخاب لباس نامزدی محدودیت کم تری دارید می توانید یک لباس پر زرق وبرق و طرح دار انتخاب کنید اما اگر فاصله بین مراسم نامزدی و مراسم ازدواج شما کم است بهتر است که لباس نامزدی ساده تری انتخاب کرده و مدل آن زیاد پر زرق و برق نباشد.

یک لباس نامزدی خوب

رنگ لباس نامزدی

رنگ لباس نامزدی نیزبا توجه به سلیقه افراد متفاوت است اما بهتر است از رنگهای  سفید،شیری،کرم،نباتی برای لباس نامزدی استفاده نشود. این رنگ ها شبیه به رنگ لباس عروس است و لباس نامزدی شما باید متفاوت باشد.برخی از خانم های برای لباس نامزدی خود رنگ مدل سال را انتخاب می کنند. عده ای نیز رنگ های ملایم و روشن مانند صورتی،گلبهی، کالباسی، یاسی .. می پسندند. ترجیح برخی دیگر  نیز رنگ های تند مانند قرمز،آبی نفتی، سبز و... است. از رنگ های فانتزی برای لباس نامزدی خود استفاده نکنید مانند فسفری  یا نارنجی چنین رنگ های جلوه زیبایی در عکس های شما ندارند همچنین قابل استفاده در مجالس دیگر نیستند. 
توصیه می شود لباس نامزدی خود را بر اساس رنگ پوست خود انتخاب کنید، همچنین می توانید لباس خود را با لباس همسر خود ست کنید و تناسب رنگ میان لباس خود و همسرتان ایجاد کنید. رنگی انتخاب کنید که مناسب شما و همسرتان باشد.

نوع لباس نامزدی

پس از انتخاب رنگ لباس، نوبت به مدل آن می رسد. انتخاب بین کت و دامن، بلوز و دامن و پیراهن در جشن های نامزدی بر اساس سلیقه صورت می گیرد. پوشیدن شلوار انتخاب درستی برای لباس نامزدی نمی باشد.برای مجلس رسمی انتخاب کت و دامن  و لبای فانتزی مناسب است. پیراهن بهترین انتخاب برای لباس نامزدی است.

فرم لباس نامزدی 

لباس نامزدی خود را بر اساس فرم بدن خود انتخاب کنید که به بدن شما جلوه زیبایی دهد. لباس گشاد اندامتان را بزرگ نشان می دهد و لباس تنگ و خیلی جذب جذاب و مناسب نیست. نکته مهم تر درلباس نامزدی راحت بودن آن است. برای خانم های که قدشان کوتاه است مدل لباس با کمر افتاده و بخشی روی کمر مناسب است چراکه آن ها بلند تر نشان می دهد. لباس پف دار نیز برای دختران قد بلند خوب است. برای خانم هایی که نیم تنه  بلند دارند مدل لباس با بالاتنه کوتاه و خط کمر بالا که با یک دامن به شکل خطی یا دامن راسته همراه شده باشد انتخاب خوبی است. برای بلند نشان دادن کمر  نیز دامن با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، که قسمت پایین بدن را زاویه دار کند مناسب است. برای خانم هایی با نیم تنه کوتاه نیز دامن هایی به شکل خطی، بهترین گزینه است.

اندازه لباس نامزدی

لباس نامزدی خود را با توجه به لباس عروسی خود انتخاب کنید. اگر لباس عروس خود را بلند و یا دنباله دار انتخاب کردید بهتر است لباس نامزدی کوتاه و یا میانه باشد. رنگ کفش، فرم و مدل و پاشنه  و همچنین راحت بودن آن نیز بسیار مهم  است. استفاده از جواهر و زیور آلات نیز ظاهر شما را زیباتر می کند. مجلس شما توسط تشریفات مجالس و تشریفات عروسی می تواند به بهترین شکل برگزار شود و بر اساس انتخاب شما بسیار لوکس و یا ساده در باغ عروسی و یا تالار برگزار گردد.