سفره عقد

چيدن سفره عقد در مراسم عروسی يکی از آدابی است که از دير باز در ايران کهن مرسوم بوده و اجرای مراسم عقد را همراه با خوشبختی دو چندان می نموده است. گروه تشريفات مجالس مقصودلو با احترام به اين آئين زيبا در برگزاری مراسم عروسی و ترکيبی از شاخه نبات، کله قند،نقل و گل ، عطر شيرينی را با مدرنيته در خدمات مجالس در آميخته و سفره عقدی شايان يک مجلس عروسی به ياد ماندنی با طعم لذت بخش خوشبختی برای عروس خانم های خوشبخت اين سرزمين کهن فراهم نموده است. گروه طراحان سفره عقد و گل آرایی تشريفات مجالس و خدمات مجالس مقصودلو بر اين اساس سفره عقد خوشبختی شما را طراحی و اجرا خواهند کرد.

سفره عقد و ویژگی های انواع سفره عقد

سفره عقد سفره نامزدی از سفره‌های سنتی ایرانی است که در مراسم عقد یا هنگام عروسی طراحی و اجرا می‌شود و زوج بر سر آن می‌نشینند و در آن هنگام مراسم عقد آغز می شود.
در سفره عقد سنتی و مدر ن ظروفی استفاده می گردند که این ظروف معمولاً شامل : گردو، بادام، فندق، نان و نبات و تخم مرغ می‌باشند. در میان اینها ظرف‌هایی از شیرینی و نان پنیر وسبزی، جام‌هایی از عسل و ماست که نشانه ای از شیرینی و ترشی در کنار هم در زندگی مشترک می‌باشند قرار دارد . تخم مرغ نمادی است برای باروری و زایش اولاد توسط عروس و نان نمادی برای برکت و رزق و روزی است.نبات برای شیرین کامی و...

وسایل سفره عقد

وسایل سفره عقد به گواهی تاریخ یکی از رسوم و گزینش‌های پیشینیان بی حکمت و بی دلیل نبود . در واقع گستردن بساط عقد پیش از عروس و داماد نوعی کارت تبریک گویا با آرزوی سعادت برای زوج جوان بود . با این هدف و به این مضمون هر ترکیب و ماده‌ای که در این سفره به کار می رفت ، معنایی ویژه و زیبا در خود داشت

انواع طراحی و مدل سفره عقد

چیدمان و تزئین و طراحی سفره ‌عقد انواع و اقسام گوناگونی دارد که مهم‌ترین عامل آن سلیقه است.شما می توانید انواع مدل های سفره عقد سنتی و مدرن را با مشاوره موسسات تشریفات مجالس انتخاب کنید ​. اما اگر بخواهید سفره عقد متفاوت و به یاد ماندنی داشته باشید، می‌توانید آن را به دو سبک سنتی و مدرن بچینید که این دو نوع سفره عقد ساده و شیک هستند هر چند در اصل عناصر تشکیل دهنده آن یکی هستند ولی تفاوت‌هایی با هم دارند.
چیدمان سفره عقد به سلیقه عروس و داماد بستگی دارد. سفره عقد در دو سبک متفاوت به نام های سفره عقد مدرن و سفره عقد سنتی وجود دارد که هر دو نوع زیبایی و جذابیت خاص خود را دارند. چیدمان سفره عقد به روش سنتی از مدت ها قبل در ایران مرسوم بوده است و از زیباترین چیدمان ها محسوب می شود که با به کارگیری خلاقیت های متفاوت به راحتی می توان انواع سفره عقد سنتی را چید. سفره عقد سنتی در عین سادگی جذابیت بسیار زیادی دارد که برای افرادی که طرفدار اصالت و سنت ایرانی هستند مناسب است. معمولا این مدل از سفره عقدها بر روی زمین چیده می شوند تا به سنت ایرانی بیشتر نزدیک باشند. اما مدل جذاب دیگر سفره عقد مدرن می باشد که آن نیز طرفدار زیادی دارد که این سفره ها به سفره عقد کریستالی نیز معروف هستند و برای افرادی که سلیقه آنها مدرن است بسیار مناسب می باشد.

ویژگی های سفره‌ عقد سنتی

برای چیدن یک سفره عقد سنتی از ظرف‌های سنتی استفاده می‌کنند. یعنی ظرف‌هایی نقره، سفال یا مسی که بیننده با دیدن آنها به گذشته‌ها می‌رود. می‌توان از عناصر اصلی سفره‌های سنتی به حنا، برنج و گندم اشاره کرد.یکی از مشخصات این سفره این است که با عناصر و لوازم سفره با اختلاف بالا از هم چیده نمی‌شوند و در بیشتر مواقع هم سطح هستند. پارچه‌های ترمه یا سوزن‌ دوزی شده زیبایی بی نظیری به سفره عقد می‌بخشند.

ویژگی های سفره عقد مدرن

سفره‌های عقد مدرن امروز طرف داران بیشتری دارند. در این سبک، اصل کار با آب و آینه و ظروف کریستالی انجام می‌شود و در واقع طراحی سفره بر پایه شمع و گل است.به طور معمول، کف سفره را با یک آ​ینه‌ یک تکه یا تکه‌های آ​ینه مختلف که از هم فاصله دارند می‌پوشانند. البته می‌تواند حریر و ساتن یا تور سفید را جایگزین آینه‌ها کرد. در سفره عقد مدرن به جای یک رنگ از دو رنگ اصلی استفاده می‌شود که معمولاً سفید و سبز است

قیمت و هزینه اجاره یا طراحی سفره عقد

قیمت طراحی و قیمت اجاره سفره عقد با یکدیگر تفاوت هایی دارد. امروزه زوج های جوان می توانند با مشاوره با موسسات خدمات مجالس انواع سفره عقد مدرن و سنتی را با بهترین قیمت اجاره نمایند.قیمت اجاره و طراحی سفره عقد سنتی و سفره عقد مدرن یا کریستالی بسیار مناسب است که می توانید اجاره نمایید.