جایگاه عروس و داماد

یکی از مهمترین قسمت هایی که در تدارک تشریفات عروسی باید به آن دقت نمایید،  تزیین جایگاه عروس و داماد است که بسیار اهمیت دارد و به مجلس جلوه ای خاص و زیبا می دهد. دیزاین جایگاه عروس و داماد کاری کاملا تخصصی است و باید آن را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید تا کار را هر چه بهتر انجام دهند.

جایگاه عروس و داماد

روز عروسی بدون شک یکی از زیباترین و مهمترین روزهای عروسی است و باید به تک تک جزئیات دقت شود. تزیین جایگاه عروس و داماد نیز یکی از مهمترین کارهایی است که باید در نهایت دقت و سلیقه انجام شود. معمولا در همه جایگاه ها از گل طبیعی برای تزیین استفاده می شود. بستگی به تمی که برای عروسی انتخاب می شود می توان از رنگ های مختلف برای تزیین جایگاه ویژه عروس و داماد استفاده کرد. همه موارد از جمله استفاده از وسایل تزیینی گوناگون، رنگ ها و نورپردازی می توانند در زیباتر شدن جایگاه ویژه عروس و داماد بسیار موثر باشند.

ویژگی های جایگاه عروس و داماد

  • اولین و مهمترین ویژگی در تزیین جایگاه عروس و داماد، انتخاب رنگی زیبا و شکیل است. استفاده از رنگ های شاد برای جایگاه ویژه عروس و داماد بسیار مناسب است. رنگ های بنفش و سفید از پرطرفدارترین رنگ ها برای استفاده در این قسمت هستند و باعث ایجاد نمایی زیبا می شوند. البته باید به این نکته دقت شود که رنگ این قسمت باید با سایر قسمت های عروسی هماهنگ باشد.
  • نورپردازی در زیباتر شدن جایگاه ویژه عروس و داماد بسیار تاثیرگذار است. نورهای مخفی باعث می شوند تا جایگاه رمانتیک تر و خاص تر دیده شود.  اگر از رنگ سفید یا کرم برای این قسمت استفاده می شود، باید از نورپردازی رنگی برای جایگاه ویژه عروس و داماد استفاده شود.
  • استفاده از گل های طبیعی و کریستالی باعث زیباتر دیده شدن جایگاه می شود.
  • جایگاه عروس و داماد باید از سایر قسمت های عروسی بلندتر باشد . این کار باعث می شود تا عروس و داماد به همه قسمت ها اشراف داشته باشند و مهمانان نیز آنها را به خوبی ببینند.
  • در قسمت جایگاه ویژه عروس و داماد باید از مبلمان های لوکس و شکیل استفاده شود. رنگ مبلمان نیز باید با سایر قسمت های مجلس هماهنگ باشند.

استفاده از تور و شمع در جایگاه عروس و داماد

معمولا امروزه برای قسمت جایگاه عروس و داماد از یک اتاقک چوبی استفاده می شود که با تور و روبان تزیین شده است و بسیار زیبا و شکیل است. نباید ارتفاع کلبه بیشتر از 2 متر در نظر گرفته شود زیرا نمایی زیبا نخواهد داشت. در داخل کلبه حتما باید از  نورپردازی مناسب استفاده شود تا جایگاه زیباتر دیده شود.

استفاده از پارچه های ساتن در کنار تور نیز می تواند بسیار زیبا باشد. البته نوع آویزان کردن پارچه و حالتی که به آن داده می شود بسیار اهمیت دارد. در استفاده از پارچه های رنگی از یک یا دو رنگ باید استفاده شود. یکی از رنگ ها باید هماهنگ با سایر تزیینات در نظر گرفته شود و رنگ دیگر باید متضاد با سایر رنگ ها در نظر گرفته شود تا جایگاه زیباتر شود. استفاده از پارچه حریر سفید در کنار پارچه های ساتن، فضایی رویایی و رمانتیک را خلق می نماید.

استفاده از شمع و شمع آرایی یکی از مهمترین مواردی است که باعث می شود تا جایگاه بسیار زیباتر شود و از سوی دیگر باعث روشن تر شدن جایگاه شده و در روحیه مهمانان و عروس و داماد تاثیرات بسیار مثبتی دارد. استفاده مناسب از انواع شمع ها با رنگ های مختلف می تواند جایگاه ویژه عروس و داماد را بسیار خاص نماید و شبی رمانتیک را رقم بزند.