فینگر فود

يکی از سرويس های پذيرايی خدمات مجالس مقصودلو ارائه غذاهای کوچک و میان وعده های خوشمزه در طول برگزاری مراسم مخصوصا در زمان برگزاری مجلس عقد می باشد که به فینگرفود مشهور است .

همانگونه که می دانید معمولا غذاها با قاشق و چنگال خورده می شوند. اما در مهمانی ها و مجالس به دلیل کمبود ظروف یا جا بهتر است غذاهایی سرو شوند که با دست خورده می شوند و این غذاها به راحتی نیز تهیه می شوند. فینگر فودها غذاهایی کوچک و خوشمزه هستند که به راحتی و بدون نیاز به قاشق و چنگال خورده می شوند و برای مهمانی ها و مراسمات بسیار مناسب هستند. امروزه استفاده از انواع فینگر فودها در انواع مجالس باب شده است.

فینگر فود چیست؟

فینگر فود در لغت به معنای غذای انگشتی است و در اصطلاح به غذایی گفته می شود که با دست خورده می شود و اندازه آن به گونه ای است که به راحتی و یکباره خورده می شود. امروزه انواع بسیاری از غذاهای فینگر فودی سرد و گرم وجود دارند که علاوه بر ظاهر بسیار زیبا، بسیار خوشمزه نیز می باشند و هر روزه بر طرفداران اینگونه از غذاها افزوده می شود. تاریخچه بوجود آمدن این نوع غذا به کشور آمریکا در سال 1319 باز می گردد. در آن زمان کافه دارای آمریکایی تصمیم گرفتند تا غذاهایی کوچک و آماده را به عنوان میان وعده برای منوی غذایی خود آماده کنند. کم کم فینگر فود به عنوان غذایی اصلی در غرب تبدیل شد و پس از آن کشورهایی آسیایی از حمله ایران نیز از این نوع غذای خوشمزه در منوهای غذایی خود استفاده نمودند.

انواع فینگر فود

فینگرها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که پخت هر یک از آنها کاملا سلیقه ای است.

  • فینگرهای سبز: برای تهیه این نوع از فینگرها از سبزیجات استفاده می شود. این نوع از فینگرها به دلیل سالم بودن برای افراد دارای رژیم های خاص بسیار مناسب هستند.
  • فینگرهای نشاسته ای: این نوع از فینگر فود ها بسیار نشاط آور هستند و طرفداران خاص خود را دارند. ساندویچ های کوچک و انگشتی، پیتزاهای انگشتی،  شیرینی های کوچک؛ رول، کراکر و نان تست از فینگرهای نشاسته ای هستند.
  • فینگرهای پروتئینی: ماهی، میگو، غذاهای گوشتی و سوشی جزو فینگرهای پروتئینی و خوشمزه هستند.
  • فینگرهای تنقلاتی: فینگرهای تنقلاتی به عنوان مزه در کنار غذا استفاده می شوند و بسیار پرطرفدار هستند. انواع آجیل، چیپس، چوب شور و پاپ کرن از این دسته هستند.
  • فینگرهای سس دار: انواع فینگرهای خوشمزه که در آن از سس و پنیر به وفور استفاده می شود جزو فینگرهای سس دار هستند.
  • فینگرهای دسری: این نوع فینگرها که امروزه به وفور در مهمانی ها و مجالس به عنوان دسرهای خوشمزه سرو می شوند، بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.شکلات، کوکی ها، شیرینی و آبنبات از گروه فینگرهای دسری هستند.

ویژگی های فینگر فودها

فینگر فودها دارای ویژگی های بسیار زیادی هستند و همین مسئله باعث شده است که این نوع از غذاهای کوچک و خوشمزه پای ثابت همه مهمانی ها و عروسی ها باشد و افراد از خوردن آن لذت ببرند.

  • فینگرها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و شما می توانید به راحتی با ترکیب مواد و ایده هایی بسیار عالی، ده ها نوع فینگر را آماده کنید.
  • فینگرها به دلیل تنوع بالایی که دارند برای همه نوع سلیقه ای مناسب هستند. مهم نیست که مهمانان شما چه رنج سنی دارند، شما می توانید از انواع فینگرها برای سنین مختلف در مهمانی های خود استفاده کنید.
  • هزینه ای که برای تهیه فینگرها باید پرداخت شود نسبت به هزینه ای که برای تهیه غذاهای اصلی باید هزینه شود بسیار کمتر و به صرفه تر است.
  • فینگرها بسیار رنگارنگ و زیبا هستند و همین عامل باعث می شود تا سفره های شما بسیار فانتزی و زیبا شود و اشتهای افراد مهمان را برانگیزد.

با استفاده از انواع فینگرهای فانتزی و جذاب در مهمانی های خود، ظرف کمتری کثیف می شود. این برای آن دسته از افرادی که دارای محدودیت ظروف و میز هستند بسیار گزینه مناسبی است. دقت نمایید که برای تعداد 10 تا 12 مهمان تهیه 5 مدل فینگر کافی می باشد و این تعداد برای مهمان بالای 25 نفر 9 مدل و برای مهمانان بالای 50 نفر، 13 مدل می باشد. البته شما می توانید از فینگرهای بیشتری نیز با توجه به سلیقه خود استفاده کنید.